» sōla » koris »

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla" dibināts 1998. gadā. Kopš 2004. gada "Sōlas" mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons, diriģenti – Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics, vokālā pedagoģe – Saiva Treide. "Sōlas" radošā biogrāfija ietver ne tikai solokoncertus ar dažādu laikmetu un stilu programmām, bet arī sadarbību ar citiem kolektīviem plaša mēroga muzikālos projektos un dalību labdarības koncertos. "Sōla" regulāri piedalās Latvijā un citviet pasaulē – gan Eiropā, gan Amerikā – organizētos koru konkursos un festivālos, tādējādi popularizējot Latvijas koru un kormūzikas tradīcijas ārpus Latvijas robežām.

2008. gada decembrī koris nosvinēja 10 gadu jubileju un laida klajā savu pirmo kompaktdisku ar nosaukumu "Pūra dziesmas" .
        
2014. gadā koris ieskaņojis vēl divus ierakstus - Jāņa Cimzes kordziesmas un "Stihiju spēles", kur iekļautas korim 15 gadu jubilejā veltītie jaundarbi. Papildus iepriekš minētajam koris "Sōla" 2015. gadā tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2014" kategorijā "Labākais vokālās un kora mūzikas albums".Noskaties filmiņu par kora vēsturi, kura tika rādīta 10 gadu jubilejas koncertā 2008. gada decembrī.Drukāt


KoristiemMūzika