» jaunumiLatvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sõla” vakar - 2. jūnijā - kļuva par Grand prix uzvarētājiem 48.Starptautiskajā koru konkursā Tūrā, Francijā, kas ir viens no sešiem prestižajiem Eiropas koru konkursiem. Korim šis ir otrais šāds panākums - pirmo reizi kādu no Eiropas Grand prix koris ieguva 2016. gadā Varnā, Bulgārijā.

Konkurss notika no 31. maija līdz 2. jūnijam, tam bija trīs kategorijas - obligātā, brīvās izvēles un renesanses. Konkursā piedalījās astoņi kori no astoņām valstīm - Igaunijas, Indonēzijas, Kolumbijas, Islandes, Slovēnijas, Spānijas, Horvātijas un Latvijas.

Uz finālu tika izvirzīti četri kori - koris “Sõla”, “Batavia Madrigal Singers” no Indonēzijas, kuri ir divreiz uzvarējuši absolūtajā Grand prix, “E Stuudio” jauniešu koris no Igaunijas un “El Léon de Oro” no Spānijas, kura goda diriģents no 2017. gada ir britu diriģents un muzikologs Pīters Filipss.

Kora “Sõla” daudzveidīgo un krāsaino konkursa repertuāru atzinīgi novērtēja gan klausītaji, gan žūrija. Koris konkursā izpildīja komponistu Johanesa Brāmsa, Patrika Burgana, Ērika Ešenvalda, Paula Hindemita, Jēkaba Jančevska, Gustava Mālera, Knuta Nīsteda, Džovanni Pjerluidži da Palestrīna, Henrija Pērsela, Frānsisa Pulenka, Alfrēda Šnitkes un Pētera Vaska skaņdarbus.

Latvijas vārdu Tūrā spodrināja arī citu konkursa dalībnieku repertuārā iekļautie latviešu komponistu - Ērika Ešenvalda un Riharda Dubras - skaņdarbi.Eiropas Grand Prix koru konkursi ik gadu notiek Tolosā (Spānija), Varnā (Bulgārija), Debrecenā (Ungārija), Tūrā (Francija), Mariborā (Slovēnija) un Areco (Itālija). Uzvarot šeit - Tūrā - koris „Sõla” saņēma ielūgumu uz 2019. gada konkursu uzvarētāju lielo finālu nākamā gada 8. jūlijā Debrecenā.

Kora „Sõla” mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons, diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics.


Arhīvs
DrukātJaunumi uz e-pastu:


Vārda dienu šodien svin:
Agnese Osīte 2. alts

Dzimšanas dienu šodien svin:
Diāna Stirna 1. soprāns

<< Decembris 2019 >>
POTCPSSv.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

KoristiemMūzika