» sōla » vadītāji » diriģents - Artūrs Oskars Mitrevics

Diriģents - Artūrs Oskars Mitrevics
Artūrs Oskars Mitrevics (dzimis 1998. gadā) ir kora "Sōla" diriģents kopš 2017. gada.

 

Artūra muzikālās gaitas sākušās Rīgas Doma kora skolā, un pirmie panākumi mūzikā saistīti ar klavierspēli – 2013. gadā iegūts Grand Prix starptautiskā pianistu konkursā Francijā, kam seko veiksmīgas piedalīšanās konkursos arī Latvijā. No nesenākajiem panākumiem klavierspēlē minama 2. vieta Starptautiskajā Jāņa Norviļa pianistu konkursā 2016. un 2017. gadā.

 

Uzsākot vidusskolu kordiriģēšanas nodaļā pie Mārtiņa Klišāna, izdodas gūt panākumus arī diriģēšanas konkursos – 1. vietu Valsts konkursā IP Diriģēšana, kā arī 2. vietu I. Kokara 2. starptautiskajā jauno kordiriģentu konkursā.

 

Pirmo praktisko pieredzi darbā ar kori Artūrs gūst Rīgas Doma zēnu kora un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora priekšā. Kā kormeistars strādājis Sv. Jāņa baznīcas draudzes korī, kā arī jauktajos koros "Dziesmuvara" un "Burtnieks".

 

Kopš 2017. gada Artūrs sadarbojas arī ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri, kā arī bijis Radošās vasaras nometnes Raiskumā simfoniskā orķestra diriģents. 2018. gada oktobrī kā diriģents sadarbojies ar kameransambļiem Art-i-Shock un Altera Veritas komponistu Gundegas Šmites un Dimitra Maronida jaundarbu pasaules pirmatskaņojumos.

 

Šobrīd apgūst simfoniskā orķestra diriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Andra Vecumnieka.Drukāt


KoristiemMūzika