» sōla » vadītāji » diriģents - Artūrs Oskars Mitrevics

Diriģents - Artūrs Oskars MitrevicsArtūrs Oskars Mitrevics (dzimis 1998. gadā) savas muzikālās gaitas uzsācis 7 gadu vecumā Rīgas Doma kora skolā, kur mācās vēl aizvien, taču nu jau padziļināti apgūstot kordiriģēšanu pie pedagoga Mārtiņa Klišāna.

Artūra pirmie panākumi mūzikā saistīti ar klavierspēli – 2013. gadā iegūta 1. vieta un Grand Prix starptautiskā pianistu konkursā Francijā, kam seko veiksmīgas piedalīšanās konkursos arī Latvijā. No nesenākajiem panākumiem klavierspēlē minama 2. vieta Starptautiskajā Jāņa Norviļa pianistu konkursā 2016. un 2017. gadā.

Uzsākot mācības kordiriģēšanas nodaļā, izdodas gūt panākumus arī diriģēšanas konkursos – 1. vietu valsts konkursā IP Diriģēšana, kā arī 2. vietu I. Kokara 2. starptautiskajā jauno kordiriģentu konkursā.

Pirmo praktisko pieredzi darbā ar kori Artūrs gūst, strādājot ar Rīgas Doma zēnu kori un Rīgas Doma kora skolas jaukto kori. Kā kormeistars arī strādājis Sv. Jāņa baznīcas draudzes korī un jauktajos koros Dziesmuvara un Burtnieks.

2017. gadā Artūrs gūst pieredzi arī orķestra priekšā, vispirms pildot galvenā diriģenta asistenta pienākumus F. Šūberta Stabat Mater iestudējumā ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri un Rīgas Doma kora skolas jaukto kori, kā arī vasarā vadot bērnu un jauniešu radošās nometnes Raiskumā simfonisko orķestri.

Līdzās sasniegumiem mūzikā Artūram arī padodas matemātika un fizika, ko apliecina panākumi  matemātikas un fizikas valsts olimpiādēs.

Par sasniegumiem mūzikā un mācībās saņēmis Rīgas Doma kora skolas Gada balvu 2013. un 2015. gadā.

Brīvajā laikā Artūrs labprāt nododas sporta aktivitātēm, kā arī kvalitatīvai literatūrai.Drukāt


KoristiemMūzika