» sōla » vadītāji » diriģente - Laura Štoma

Diriģente - Laura Štoma


Laura Štoma (1995) absolvējusi Rīgas Doma kora skolu, kur mācījusies kordiriģēšanas nodaļā pie Initas Kamarūtes un vokālās mūzikas nodaļā pie Antras Jankavas. Rīgas Doma meiteņu kora rindās dziedājusi septiņus gadus, kuru laikā kopā ar kori piedalījusies dažādos konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs.


Korī “
Sōla” dzied no 2012.gada. 2015.gada vasarā dziedājusi Tenso Eiropas kamerkorī Kaspara Putniņa vadībā, kura sastāvā uzstājusies koncertos Nīderlandē, Ungārijā un Francijā, bet 2017.gadā piedalījusies Eiropas Koru akadēmijas projektā Jošarda Dausa (Joshard Daus) un Silvēna Kambrelēna (Sylvain Cambreling) vadībā. Vērtīgu pieredzi guvusi arī uzstājoties kopā ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”.


Paralēli kordiriģēšanas studijām un dziedāšanai koros, piedalījusies arī dažādos solo dziedāšanas konkursos. 2010.gadā ieguvusi I vietu IV Arvīda Žilinska jauno vokālistu konkursā, bet 2013.gadā - I vietu “
Visas Latvijas jauno talantu konkursā par Teodora Reitera balvu”. Solo dziedāšanas prasmes papildinājusi arī XI Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos Siguldā. Par sasniegumiem konkursos 2013.gadā ieguvusi Rīgas Doma kora skolas Gada balvu.


No 2015. līdz 2017.gadam bija Ķekavas jauktā kora “Mozaīka” kormeistare.
Kopš 2015.gada kā vokālais pedagogs strādā Rīgas Latviešu Biedrības vokālajā ansamblī “Knīpas un Knauķi”, ar kuru kopā uzstājusies gan Siguldas, gan Jēkabpils opermūzikas svētkos.


Kopš 2015.gada studē kordiriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie Mārtiņa Klišāna un Kaspara Ādamsona, paralēli pilnveidojot dziedāšanas prasmes pie Kristīnes Gailītes.
Drukāt


KoristiemMūzika